Uppdatering om årsmötet 2020

Uppdatering om årsmötet 2020

Mittsveriges styrelse har beslutat att skjuta fram årsmötet på obestämd tid.

Detta är beklagligt men med tanke på den rådande situationen har vi beslutat att ta det säkra för det osäkra och invänta ett bättre tillfälle. Vår förhoppning är att ett ordinarie årsmöte ska kunna hållas så småningom och ytterligare information kommer att utgå kring detta.

Vid sidan av det rådande läget i samhället är vi hoppfulla om att klubbens verksamhet ska kunna ta ny fart under kommande år och vi ber er därför fortsätta att fundera på hur just ni skulle kunna bidra till verksamheten. Detta kan innebära att sitta med i styrelsen och på så vis utveckla klubbens verksamhet, eller genom att engagera dig vid olika evenemang såsom utställningar, kurser, resor och så vidare.

Vid frågor går det bra att kontakta Britt-Marie Hartelius: 076-8038074,

b-m.hartelius@telia.com

Ta väl hand om er!

Med vänliga hälsningar

//Styrelsen i Mittsveriges Rasfjäderfäklubb

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s